• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Lazurowe wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże, zwane także Riwierą Francuską, to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych regionów Francji. Każdego roku odwiedza go około 10 milionów turystów! Nic dziwnego: przepiękne krajobrazy, plaże, słońce, kasyna... Kto byłby się w stanie oprzeć krainie niczym z bajki?


Lazurowe Wybrzeże to odcinek Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji, rozciągający się od miejscowości Chassis aż po granicę włoską. Amatorzy podróżowania szybko odkryli urok tego zakątka świata. Pierwsi turyści rozkochali się w zimie spędzonej na Lazurowym Wybrzeżu. W XIX wieku przyjeżdżali tu bogaci Francuzi i Anglicy. Uroki lata spędzonego nad Morzem Śródziemnym odkryto w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Od tego czasu na całym wybrzeżu nastąpił prężny rozwój turystyki. Po II wojnie światowej jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać coraz to nowe hotele, mariny, kąpieliska czy kasyna.

Po raz pierwszy nazwy Lazurowe Wybrzeże użył francuski pisarz Stephen Liégeard, który w 1887 roku wydał książkę zatytułowaną właśnie „La côte d’azur”. Anglicy używali już wcześniej, i nadal używają, określenia Riviera (do którego też wliczają część włoską wybrzeża) lub French Riviera..

Mówiąc Lazurowe Wybrzeże należy kojarzyć miedzy innymi takie ośrodki jak: La Seyne-sur-Mer, Tulon, Saint-Tropez, Cannes, Nicea, Monaco czy Monte Carlo, które słynął nie tylko z pięknego położenia.

Źródło: www.wikipedia.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u