• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Wzgórze Montmartre

Montmartre czyli Wzgórze Męczenników to jedna z najbardziej znanych dzielnic Paryża, w której nowoczesność spotyka się z historią.


W przeszłości Wzgórze to kojarzone było z artystami – architektura miejsca sprawiała, że właśnie ta część elity upodobała sobie Montmartre. Kręte, wznoszące się brukowe uliczki, wąskie pasaże i stare kamienice. Dzielnica wygląda pod względem architektonicznym zupełnie inaczej niż Paryż. Dopiero pod koniec XIX wieku Montmartre został przyłączony do stolicy Francji. Jeszcze zanim to nastąpiło była to prawdziwa mekka dla artystów, bywał tu Vincent van Gogh, Fryderyk Chopin, Salvadore Dali czy Pablo Picasso. Atutem Montmartre było również i to, że  mieszkania były dużo tańsze niż w samym Paryżu.

Z czasem jednak Wzgórze stało się rozrywkowym centrum Francji – musicale, teatry, kabarety na czele z tym najsłynniejszym - Moulin Rouge. Tak ze spokojnej wioski powstał kompleks turystyczny, którym obecnie jest Montmartre.

Na szczycie Wzgórza stoi bazylika Sacre Coeur, do której pielgrzymują tłumy wiernych. Świątynia powstała po wojnie francusko-pruskiej i upadku Komuny Paryskiej.

 

Źródło: www.dziennik.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Rejestracja | Serwisy

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u